Bel Conti

 
hotel rating stars

Lgj. 13, Shkembi i Kavajes, Durres, Shqiperi

Ndërtuar në vitin 2002, gjithmonë ne kerkim te ndryshimit dhe te përmirësimit në fushën e turizmit për t'u përshtatur me tregun dhe kërkesat e kohës, hotel Bel Conti u ofron klientëve mundësi te pafund pushimi dhe argëtimi. Ndërthurja midis arkitekturës klasike dhe moderne, e vendosur në një sipërfaqe prej 3300 m2, në jugperëndim të qytetit të bukur të Durrësit, vetëm disa hapa nga hoteli ju do pushoni ne plazhin e qete dhe privat, duke shijuar një pamje mahnitëse te detit Adriatik. Te vëmendshëm ndaj asaj cfare kerkon klienti ne hotel do te gjeni një mirëseardhje të ngrohtë, një qëndrim mbresëlënës. 


Çdo dhomë ka një TV LCD 22 ", TV kabllor, telefon, minibar, frigorifer, nje sistem të dyfishtë ngrohjeje dhe ftohjeje, internet wireless, shërbim 24 orë në dhomë, banjo, dush, tharëse flokësh dhe kasaforte për objektet me vlerë. Salla e konferencave është në katin e fundit të hotelit, e dekoruar ne mënyre klasike. Ka një madhësi prej 170 m2 dhe një kapacitet prej 70 personash. Sherbimi i kateringut është në dispozicion sipas kerkesave.
Bronxe award by Authentic Albania Quality Mark Bel Conti Hotel is honoured Bronxe Award by Authentic Albania Quality Mark

Shkelqyeshem, 4.2/5.0

 • Facilitetet dhe Sherbimet e Hotelit
 • Internet Wireless falas
 • Parkim Falas
 • Bar
 • Restorant
 • Recepsion te hapur 24-ore
 • Kend interneti
 • Ashensor
 • Sherbim ne dhome
 • Salle konference
 • Roje sigurie
 • Shkembim valute
 • Kopsht
 • Zyre per makina me qera
 • Dhomat dhe sherbimet ekstra
 • Banje me dush
 • Shtreter portativ extra
 • Krevat per femije
 • Ajer te kondicionuar
 • Dhoma ku ndalohet duhani
 • Abazhur
 • Ballkon
 • Televizor satelitor
 • Televizion
 • Tharese flokesh
 • Telefon
 • Tavolina pune
 • Kasaforte
 • Mini-Frigorifer (bosh)
 • Internet Wireless falas
 • Sporte & Aktivitete
 • Kend lojrash per femije

During the low season (01/01-30/06 & 01/09-31/12) reservations cancelled at least 24 hours, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 24 hours, prior to the arrival date, will be charged for the first night. During the high season (01/07-31/08) reservations cancelled at least 5 days, prior to the arrival date, will be fully refunded. Cancellations less than 5 days, prior to the arrival date, will be charged for the first night.

Check-In: 14:00

Checkout: 10:00